W czym tkwi sekret urody Japonek?

Japonka

Japonki słyną nie tylko ze zgrabnej figury, eleganckich strojów czy wysokiej kultury osobistej, lecz przede wszystkim z wyjątkowej urody oraz nieskazitelnej cery. Sekret ich piękna tkwi w codziennych rytuałach pielęgnacyjnych, którym Japonki poświęcają kilka chwil rano oraz wieczorem, a także w stosowanych przez nich kosmetykach. Kobiety z kraju kwitnącej wiśni wybierają preparaty o naturalnym składzie, pozbawione sztucznych substancji, działające na konkretny problem skórny. Sprawdź, jakie kosmetyki wybrać, by być piękną jak Japonka!

Jak wyglądają japońskie rytuały pielęgnacji skóry twarzy?

Większość Japonek zaczyna swój dzień od oczyszczania porów i nałożenia preparatu nawilżającego oraz tonizującego o lekkiej konsystencji. Na tak oczyszczoną skórę nakładają następnie krem z filtrem, chroniący cerę przed szkodliwym promieniowaniem UV, a dopiero potem nakładają delikatny makijaż. Równie istotne znaczenie co poranne zabiegi pielęgnacyjne, mają zbiegi wieczorne. Japonki nigdy nie idą spać, nie zmywszy wcześniej dokładnie makijażu. Następnie stosują one kosmetyki odżywiające lub regenerujące w zależności od konkretnych potrzeb skóry. Raz na kilka dni Japonki stosują również maski na twarz. Dlaczego to właśnie one są wyjątkowe?

Moc japońskich maseczek, czyli wschodni sekret urody

Aby zachować piękną, nieskazitelnie gładką i świetlistą cerę, Japonki stosują maseczki w płachcie, wykonane z miękkiego oraz trwałego tencelu, nasączonego specjalistycznymi ekstraktami. Materiał, z którego wyprodukowane zostały dostępne w naszej ofercie maski jest niezwykle higieniczny, antybakteryjny i delikatny. Dobrze pochłania płyny i pozwala skórze swobodnie oddychać. Maskę trzyma się przez około pół godziny, aby osiągnąć pożądany efekt. Japońskie maski mogą mieć bowiem działanie nawilżające, odżywiające, wygładzające czy poprawiające stan skóry, dzięki niwelacji przebarwień oraz wyprysków. Efekt działania maski zależy od jej składu. Oferujmy  między innymi maseczki z dodatkiem:

  • złota,
  • kwiatu wiśni,
  • oleju końskiego,
  • wyciągu z zielonej herbaty,
  • oleju z drzewa herbacianego,
  • kolagenu,
  • koenzymu Q10,
  • kwasu hialuronowego.

Ponadto dostępne w naszej ofercie japońskie maski redukują zmarszczki, niwelują stany zapalne skóry i rozświetlają cerę. Dzięki nim twarz staje się wyraźnie odmłodzona, zrelaksowana i odprężona!

W końcu warto wspomnieć, że sekret urody Japonek tkwi również w sposobie, w jaki dokonują one wieczornej i porannej toalety twarzy. Ruchy ich rąk są płynne i delikatne, pozbawione nerwowego pośpiechu. Japonki unikają mocnego pocierania skóry, które powoduje stany zapalne, zwłaszcza wokół oczu. Zamiast tego nakładają preparaty bardzo delikatnie, masując jednocześnie skórę twarzy. W ten sposób usprawnia się przepływanie krwi i limfy, co zmniejsza obrzęki, a także pomaga skórze w samoregeneracji.

Filed under: Japońskie rytuały

No comment yet, add your voice below!


Dodaj komentarz