Czy maseczki do twarzy w płachcie są lepsze od maseczek w płynie?

maseczka w płachcie

Maseczki do twarzy w płachcie cieszą się w ostatnim czasie sporą popularnością. Skąd jednak tak powszechne ich zastosowanie i czy tak naprawdę są lepsze od tych w płynie? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Charakterystyka maseczek w płachcie

Maseczki w płachcie, inaczej sheet mask, charakteryzują się umieszczeniem składników aktywnych oraz pielęgnacyjnych na kawałku tkaniny. Nasączone są esencją, która oczywiście różni się w zależności od składu takiego produktu oraz tego, jakie dokładnie ma mieć on działanie na cerę.

Działanie maseczek w płachcie

Zastosowanie takich produktów wynika nie tylko z mody na nie, która zapanowała w ostatnich latach. Trzeba wspomnieć również o tym, że ich działanie jest bardziej skuteczne. To efekt przede wszystkim tego, że w przeciwieństwie do tradycyjnych masek w płynie składniki w nich zawarte nie wchodzą w reakcję z otoczeniem, a wchłaniają się bezpośrednio w skórę. Tym samym wystarczy od kilku do kilkunastu minut, aby składniki aktywne wniknęły w cerę. Przykładem są nasze maski w płachcie Uruuru, które wystarczy założyć na 20 do 30 minut i następnie wmasować pozostałą część produktu w skórę.

Pozostałe zalety masek w płachcie

Jak się okazuje, mają one jeszcze szereg innych zalet. Jedną z nich jest wygoda użytkowania, gdyż dzięki niewielkim rozmiarom można zabrać je ze sobą w podróż i cieszyć się pielęgnacją cery dokładnie wtedy, gdy ma się na to ochotę. Są też wygodne w użytku. Nie trzeba samodzielnie oszacowywać, jaka ilość produktu będzie niezbędna do nałożenia, aby osiągnąć pożądany efekt. Maska w płachcie od razu posiada bowiem odpowiednią ilość składników aktywnych, co pozwala uzyskać pożądany efekt, niedługo po jej nałożeniu.

Jak doskonale widać, maseczki do twarzy w płachcie są z wielu powodów lepsze, aniżeli te w płynie. Dlatego zdecydowanie warto w nie zainwestować, aby cieszyć się wypielęgnowaną oraz naprawdę odżywioną skórą. Jeśli i Ty chcesz liczyć na taki efekt, to koniecznie sprawdź nasz asortyment produktowy i wybierz maski dopasowane do swoich potrzeb.

Filed under: Magiczne właściwości

No comment yet, add your voice below!


Dodaj komentarz