Jakie właściwości powinna mieć dobra maseczka w płachcie dla mężczyzn?

mężczyzna z maską

Słysząc słowo maseczka zwykle oczami wyobraźni widzimy preparaty o konsystencji kremu, mazi, które nakłada się na twarz z pominięciem oczu i twarzy, następnie zmywa się je czy też zdejmuje celem oczyszczenia, nawilżenia czy też wygładzenia skóry. Ostatnio męski, jak i kobiecy świat kosmetyków zrewolucjonizowały maski w płachcie. Jakie składniki aktywne powinny zawierać maseczki dla mężczyzn?

Dlaczego mężczyźni powinni stosować maseczki?

Właściwa pielęgnacja męskiej twarzy nie ogranicza się jedynie do golenia i stosowania wody kolońskiej. Współczesny mężczyzna powinien pamiętać, że zadbane włosy, dłonie, paznokcie oraz zdrowa twarz to istotne rzeczy wpływające na odbiór mężczyzny w świecie biznesu i relacjach damsko-męskich. Jest to szczególnie ważne, jeśli panowie borykają się z różnego rodzaju niedoskonałościami w postaci trądziku, czy podrażnień skóry. W walce o zdrową wypoczętą i zdrową twarz pomagają maseczki nawilżające, oczyszczające, czy też likwidujące oznaki zmęczenia.

Jakie maseczki w płachcie odpowiednie będą dla mężczyzn?

Maseczki w płachcie, to inaczej maseczki na tkaninie, które zostały nasączone różnego rodzaju aktywnymi składnikami o właściwościach nawilżających, przeciwstarzeniowych i odżywczych. Powszechnie używanymi w nich składnikami są śluz ślimaka, glikolowy wyciąg z ryżu, czy ekstrakt ze sproszkowanej perły. Dla poprawy nawilżenia skóry, warto poszukać w składzie kwasu hialuronowego, a celem poprawy napięcia skóry i usunięcia zmęczenia fito-kolagenu czy też witaminy C. Dla wrażliwej skłonnej do podrażnień skóry męskiej odpowiednie będą płachty nasączone wyciągami i ekstraktami roślinnymi z lawendy, morwy białej, zielonej herbaty, białej lilii, borówki, cytryny, czy też marchewki.

Maseczki tkaninowe są cenione za szybki wręcz natychmiastowy efekt poprawy wyglądu skóry, idealny dla zapracowanych i zabieganych panów, którzy nie chcą spędzać wiele czasu w łazience nad codzienną pielęgnacją.

Filed under: Magiczne właściwości