Jak kolagen wpływa na skórę?

kolagen

Kolagen jest głównym składnikiem skóry, który odpowiada za jej sprężystość, gładkość i nawilżenie. Jego stosowanie opóźnia procesy starzenia i pomaga zniwelować jego pierwsze oznaki. Organizm z biegiem lat przestaje samodzielnie wytwarzać ten typ białka. Warto wybierać kosmetyki, które posiadają kolagen w swoim składzie, aby cieszyć się nieskazitelną skórą jak najdłużej. Warto wiedzieć, dla jakiej skóry preparaty z kolagenem są odpowiednie oraz jak wspomóc ich przyswajanie.

Czy jest kolagen?

Kolagen nazywany jest białkiem młodości, które składa się przede wszystkim na aminokwasy i związki chemiczne. Buduje aż 75% skóry, dlatego dużo produktów kosmetycznym w swoim składzie posiada kolagen zwierzęcy lub syntetyczny. Kolagen znajduje się również w kościach i organach wewnętrznych. Z biegiem czasu zdolność jego wytwarzania zanika, dlatego należy go uzupełniać innymi sposobami.

Na tworzenie kolagenu oraz lepsze przyswajanie kosmetyków z kolagenem pozytywny wpływ mają zdrowy tryb życia i zbilansowana dieta. Szczególnie ważna jest odpowiednia ilość witaminy C i żelaza w organizmie. Warto również zadbać o systematyczną aktywność fizyczną.

Rozpad kolagenu powoduje nadmierne przebywanie na słońcu, palenie papierosów, spożywanie alkoholu, również długotrwały stres i nadmierne spożywanie cukrów.

Jakie zastosowanie w kosmetyce ma kolagen?

Kolagen stosuje się przede wszystkim w kuracji odmładzającej i przeciwzmarszczkowej. Pielęgnuje skórę, dodaje jej sprężystości. Systematyczne stosowanie wspiera jędrność i nawilżenie. Dzięki aktywnym proteinom uzyskuje się nie tylko wygładzenie, ale również niweluje przebarwienia skóry. Co więcej, używanie kolagenu nie wywołuje efektu drażniącego. Warto go stosować w problemach z trądzikiem oraz dla redukcji przebarwień potrądzikowych. Kosmetyków z kolagenem wolno również używać przy skórze atopowej, wrażliwej i naczyniowej. Można je nakładać na rozstępy i cellulit. Doskonale sprawdzają się również w redukcji uszkodzonego naskórka.

Filed under: Mitomo w akcji

No comment yet, add your voice below!


Dodaj komentarz