Jak pachnie maska z jadem węża?

kropla z jadem węża

Jad żmii, a dokładniej pozyskiwany z niego neuropeptyd, jest skutecznym składnikiem kosmetyków odmładzających i przeciwzmarszczkowych. Związek ten blokuje skurcz mięśni mimicznych, co prowadzi do ich rozluźnienia, a tym samym ogranicza powstawanie zmarszczek. Zastosowanie serum, kremu czy też maseczki z jadem żmii pozwala w nieinwazyjny sposób osiągnąć efekty zbliżone do tych, które otrzymuje się po użyciu botoksu.

Zalety stosowania kosmetyków z jadem żmii

Prawdziwy jad węża nie jest tani, dlatego w laboratoriach wyprodukowano bezpieczny, syntetyczny jad, stosowany obecnie przez wiele firm produkujących kosmetyki. Jest on równie skuteczny, jak ten naturalny. Jad żmii obniża napięcie mięśniowe, redukuje skurcze mięśni i zapewnia właściwości przeciwbólowe. Dodatkowo blokuje sygnały nerwowe, wywołujące skurcze mięśni twarzy, które przyczyniają się do powstawania zmarszczek. Zastosowanie kosmetyków z jadem żmii odpręża mięśnie twarzy i może opóźniać powstawanie zmarszczek. Regularne użycie zapewnia skórze odpowiedni koloryt i nawilżenie, a wygląd przy tym pozostaje w pełni naturalny. Ponadto związek ten działa przeciwobrzękowo i wygładzająco, a także powoduje zmniejszenie sińców.

Zalecana szczególna ostrożność

Kosmetyki z jadem węża skierowane są do kobiet po 25 roku życia. Dla uzyskania efektu kremy należy stosować dwa razy dziennie na twarz i szyję. 2-3 razy w tygodniu oraz przed ważnym spotkaniem warto użyć maski z jadem żmii, której działanie widoczne jest w ciągu kilku sekund. Zwykle jej skład wzbogacony jest o kwas hialuronowy, retinol, koenzym Q10, kolagen, witaminę B, E, C i filtry przeciwsłoneczne oraz substancje, które zapewniają piękny zapach. Dzięki temu maska chroni skórę przed starzeniem, a przyjemna woń pomaga w zrelaksowaniu się. Przed nałożeniem maski należy upewnić się, czy skóra nie jest uczulona na zawarty jad. W tym celu warto nałożyć na wewnętrzną część przedramienia niewielką ilość żelu, którym nasączona jest płachta i sprawdzić, czy nie pojawi się podrażnienie.

Filed under: Magiczne właściwości

No comment yet, add your voice below!


Dodaj komentarz