Jakie efekty dają złote maski odmładzające?

kosmetyczka nakłada złotą maskę

Domową pielęgnację skóry twarzy możesz prowadzić na różne sposoby. Ważny jest dobór odpowiedniego kremu, toniku i serum, a także dokładne zmywanie makijażu po całym dniu. Jednak dużą dawkę składników odżywczych najefektowniej zaaplikować za pomocą maseczki.

Jakie działanie mają złote maski odmładzające?

Japońskie maski na twarz zapewniają dogłębną pielęgnację, ponieważ dokładnie przylegają do twarzy. Produkty premium, do których zaliczamy złote maski odmładzające, naszpikowane są składnikami aktywnymi. Najważniejszym z nich jest złoto, które działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. W Japonii od setek lat używa się go w produktach do pielęgnacji. Ma działanie zatrzymujące proces starzenia się skóry, ponieważ uaktywnia syntezę kolagenu i przyspiesza regenerację tkanek. Złoto redukuje ilość wytwarzanej przez organizm melaniny, co pozytywnie wpływa na proces usuwania przebarwień. Ponadto jego struktura działa na skuteczne przenoszenie pozostałych substancji, którymi nasączona jest maseczka.

Jakie aktywne składniki są zawarte w maskach odmładzających?

Drogocenny kruszec nie jest jedynym składnikiem aktywnym, zawartym w złotych maskach odmładzających. Japońscy producenci dodali do substancji, którą nasączona jest maska, wiele pożytecznych składników. Zaliczamy do nich kolagen, glicerynę oraz kwas hialuronowy, które nawilżają, zmiękczają i wygładzają cerę. Dodatek alantoiny, pantenolu i ekstraktu z aloesu powoduje działanie przeciwzapalne, regeneracyjne i łagodzące podrażnienia. Obecność witamin A, B, C i E również korzystnie wpływa na jakość skóry twarzy. Niektóre maski mają też dodatek oryginalnych składników, jakim jest na przykład jad pszczeli. Wzbogaca on działanie masek poprzez napinanie tkanek i tym samym poprawę sprężystości i elastyczności skóry.

Filed under: Magiczne właściwości

No comment yet, add your voice below!


Dodaj komentarz